fbpx

Das Haus - südalinna uus parim aadress

Das Haus koosneb neljast erinevast hoonest, mis kokku moodustavad ühtse tervikliku elamukvartali. Kõik neli hoonet valmivad samaaegselt 2019. aasta lõpuks. Hoonetel on erinevad sissepääsud, kuid maa-aluste parklakorruste kaudu on need omavahel ühenduses.

Das Hausi puhul on tegu parima asukohaga südalinnas Pärnu mnt ja Süda tn nurgal, kus kõik on käe-jala ulatuses. Das Hausi iseloomustavad valgusküllased 1-5 toalised korterid, kõrged laed, maa-alune parkimine. Enamikel korteritel on terrassid, rõdud ja Süda tänava poole jäävatel korteritel ka privaatsed õuealad. Korteritest avanevad lummavad vaated vanalinnale, merele ja Süda tänava rohelusele.

Pärnu maantee poolel 1. korrusel asuvad äripinnad ja restoran. Kuna algselt oli Pärnu maantee planeeritud laiemana, astub Das Haus sõiduteest sammu eemale ning sõidutee ja hoone vahele on planeeritud lisaks ka roheala.
Das Hausi projekti on kaasatud Eesti parimad arhitektid.

Välisarhitektuur

Indrek Allmann
Indrek Suigusaar
Gunnar Kurusk

Arhitektuuribüroo PLUSS

“Vaieldamatult Eesti üks märgilisemaid kvartaleid – nn hõlmikpuu kvartal saab lõpuks oma uue vormi. Järgides Pätsu ajal kavandatud hoonestuse rütmi, oleme loonud korterelamute grupi, kus esimesel korrusel paiknevad traditsioonilised kohvikud ja väikepoed ning kõrgematel korrustel saavad elanikud nautida Tallinna tuiksoone – Pärnu maantee ja vaikse Süda tänava kvartali piiril elamist. Nii nagu oleme erinevad inimestena, oleme erinevalt kavandanud ka kõik kvartali hooned – iga üks leiab siin oma”.

Välisarhitektuuri eripärad

  • Silmapaistev arhitektuur
  • Hubase ja asjaliku piiril
  • Hõlmikpuu park

Sisearhitektuur

Meelis Press

Meelis Pressi arhitektuuribüroo

“Das Haus interjööride fookus on ajas kestvusel, ehk ajatusel ja pretensioonitusel. Hea kodu on nagu tühi teatrilava, ei pretendeeri isekusele, kuid saad kõik etendused maha mängida. Elanikena loome kodus etenduse ise – oma raamatute, lemmikloomade, vaaside, hobide ning iseendaga ja lava on nendeks etendusteks valmis!”

Sisearhitektuuri eripärad

Privaatsus südalinnas

Iseolemise õigus

Kindel kvaliteet kõiges

Siseviimistlus

Hele

Neutraalsed heledad toonid toovad oma lihtsuses ja puhtuses modernsesse korterisse valgust ja avarust. Põhitoonidena on kasutatud heledaid seinavärve ja naturaalse marmorimustriga heledaid keraamilisi plaate. Korteri siseuksed on peitsitud sama tooni põrandal oleva laialipilise naturaalse tammeparketiga.

Tume

Elegantse ja hubase interjööri loob värvikombinatsioon, milles domineerib tumedam tonaalsus. Seinte valdavalt heledale põhitoonile on lisatud aksendiks hubane hallikaspruun toon. Vannitubades on kasutatud naturaalse marmorimustriga tumedas tonaalsuses keraamilisi plaate. Korteri siseuksed on peitsitud sama tooni põrandal oleva laialipilise naturaalse tammeparketiga

Das Haus on igas mõttes parima koha peal ja parimas võimalikus keskkonnas.