fbpx

Sisekujundus: Katrin Kuldma

Fotod: Katrin Uusoja

Disaineri jooniste järgi valmisid mööblielemendid juba väljakujunenud koostööpartneritega. Näiteks köögi ja garderoobide valmistajaks väike Eesti Mööblitootja Zacman.

Eksklusiivses uues äri- ja kortermajas DAS HAUS Tallinna südalinnas on värskelt valminud näidiskorteri sisustuslahenduse autoriks rõivadisainerina tuntud Katrin Kuldma, Amanjeda brändi omanik ja looja. Katrin Kuldma looming sisearhitektina ja mööblidisainerina on vähem teada, kuid alates õpingutest Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonnas on ta selles valdkonnas tegutsenud juba enam kui kümme aastat. Lisaks AMANJEDA by Katrin Kuldma meeste ja naiste rõivakollektsioonidele on luksusliku kvaliteedi nautijatele uudisena olemas ka pehme mööbel Amanjeda Home.

DAS HAUSi värskelt valminud kolmetoalises näidiskorteris ongi nii Amanjeda Home’i diivan kui Katrin Kuldma disainitud köök ja garderoobid. Korter on sisustatud kooskõlas hoone arhitektuuri ja asukohaga. Modernistlik DAS HAUS Süda tänava ja Pärnu maantee ristumiskohal mõjub elitaarselt, samas on maksimaalselt kasutatud Süda tänava suunas avanevat koduselt väikelinlikku ja päikeselist õhustikku. Nii sai ka siselahendus detailides luksuslik, vormilt modernne ning olemuselt kodune ja soe. Samamoodi nagu rõivaloomingus, ei huvitu Katrin Kuldma ka sisustusdisaini puhul hetketrendidest. Tähtis on stiilsuse kestvus ajas, klassika sobivus keskkonna ja tellijaga. DAS HAUSi korterisse said valitud soojad kaameli- ja liivatoonid, valge, hall ja pisut õrna mündirohelist. Materjalide valik on maksimaalselt naturaalne. Ka muidu küllaltki avarale korterile lisab õhulisust valge kõrgläikeline köök, mis hoolimata mahukatest kapi- ja sahtlisüsteemidest ei mõju massiivsena. Metallkantidega tugevdatud mööblielemendid ja kivist köögisaar on loodud kestma aastakümneid. Garderoobide viimistlus on naturaalse valge õliga tammespoon. Kardinad on rikkalikud ja neile lisatud pikkus on kuhjatud põrandale. Seinte puhas valge toon on taustaks hoolikalt valitud kunstile.

Katrin Kuldma loodud näidiskorter sobib nii luksuslikuks elamiseks üksikule persoonile või mugavaks koduks nii paarile kui ka väikesele perele. Korter sobib hästi külaliste võõrustamiseks ja mõnusaks koduseks lõõgastumiseks. Väiksem kahest magamistoast on sisustatud nii, et seda saab edukalt kasutada nii kodukontori kui koolilapse toana.

Katrin Kuldma jaoks on väga oluline koostöö Eesti parimate mööblitootjatega. Disaineri jooniste järgi valmisid mööblielemendid juba väljakujunenud koostööpartneritega. Näiteks on köögi ja garderoobide valmistajaks väike Eesti mööblitootja, kes on oma fookuse keskendunud pea 30 aasta jooksul kõrgkvaliteetse köögimööbli valmistamisele. Zacman on perefirma, isa ja poja mööblivabrik, mis asub maalilisel Lõuna Eestis, Valga linnas. Ettevõtte asutajad ja omanikud valmistavad esikmudelid ja enamuse eratellimustest oma kätega. Ka kõik pehme mööbli elemendid on valminud Eesti meistrite poolt – suure magamistoa voodi on Viljandi Deluxilt, väikses magamistoa diivanvoodi kuulub legendaarse Eesti pehme mööbli brändi MANG klassika hulka.

Pehme mööbli komplekt AMANJEDA Home on viimistletud Loro Piana Interiorsi pehme sametise puuvillase kangaga. Mudeli moodulite mõõdud on mugavalt laiad ja sügavad. Diivan ja padjad on suletäidisega.

Elutoa luksuslik diivan Bern Lux pärineb Katrin Kuldma enda loodud Amanjeda Home’i kollektsioonist. Diivan Bern Lux on valminud koostöös Eesti kõrgetasemelise diivanitootja Neiseriga. Maailma tippklassi diivanitega võrdväärseks muudavad selle mudeli uhked laiad ja sügavad proportsioonid, kvaliteetne suletäidis ning kehasõbralik ja vastupidav kangas. Amanjeda Home’i mudelite tunnuseks ongi luksuslikud mahud ja maailma tippklassi kangavalik. Sarnaselt rõivakollektsioonidele pärinevad Amanjeda Home’i diivanite tekstiilid peamiselt Loro Pina Interiorsilt, mis on Itaalia Biella piirkonna kangatootmise lipulaev. Kõrge kvaliteediga materjalidele on iseloomulik naturaalsus, pehmus, särav ja tundlik värvigamma ning vastupidavus.

Olulist rolli mängivad korterisse valitud kunstiteosed. Suure magamistoa seintel on eksponeeritud Eesti rahvusvaheliselt tunnustatud loodusfotograafi Sven Začeki kakkude seeria. Elutoa seintele olid nagu loodud linnamaastikud Arne Maasiku ja Mare Vindi ühisnäituselt.

Kogu pehme mööbli on valmistanud Eesti meistrid – suure magamistoa voodi on Viljandi Deluxilt, väikese magamistoa diivanvoodi kuulub Eesti legendaarse pehme mööbli brändi MANG klassika hulka.

Sisekujundus: OCCO

Fotod: Katrin Uusoja

Vaata lähemalt: www.occo.ee

Eritellimusel tehtud maalid.

DAS HAUS asub väärikas keskkonnas, mistõttu on ka korteri iga detail personaalse disaineri kaasabil viimseni läbimõeldud. See kodu on loodud inimestele, kes oskavad elu nautida ja võtta seda mänguliselt. See on kodu, kus moodne ja modernne kohtuvad väljapeetud šikiga.

„Minu kodu“ on justkui kaks väikest sõna, küll aga peidavad nad endas suurt ja isiklikku maailma – turvalisust, privaatsust ja õnnetunnet. See korter on loodud koduks inimestele, kes oskavad elu nautida ja väärtustada, samas võttes seda mänguliselt.

Korteri kogu sisekujunduslik stiil on pretensioonitu, puhas ja kaasaegne. Nii on seal piisavalt ruumi ja võimalust, et uued omanikud saaksid korterile täielikult oma näo anda ja kutsuda seda paika „oma koduks“. Kohaks, kust on raske lahkuda ning kuhu on rõõm pärast tegusat päeva taas naasta.

Sisekujunduses võeti kasutusele valdavalt naturaalsed toonid. Kogu sisekujunduslik stiil on pretensioonitu, puhas ja kaasaegne. See kätkeb endas elemente, mis on hetkel kuumimad sisustustrendid ning mis sobivad kokku tänapäeva elustiiliga.

Põhirõhk sisekujunduses oli funktsionaalsusel ning läbimõeldud mööblidisainil. OCCO valikusse kuulub üle 300 brändi Euroopast, sealhulgas Skandinaaviast, mis andis omakorda rohkelt mänguruumi ja katsetamisvõimalusi erinevate sisustustoodetega. Näiteks köögiala lahutati esikust monoliitse ristkülikukujulise konstruktsiooniga, mille sees ühel pool peitub köögipüstak integreeritud tehnikaga, teisel pool on aga läbimõeldult disainitud garderoob koos dekoratiivsete avatud riiulitega. Et ruum ei tunduks mööbliga liigselt ülekoormatud, kuid samas oleks olemas einestamisvõimalus kogu pere jaoks, valiti ümmargune klaasist söögilaud, mille saab vajaduse korral katta kuuele inimesele.

Magamistoas on väga mahukas süvistatud, tammest käepidemetega garderoob, kuhu mahuvad nii riided, jalatsid kui ka majapidamisega seonduvad asjad. OCCO disaineri abil valmis ka eritellimusel voodipeats, mis lisaks dekoratiivsusele pakub lisavalgustust ja ka asjade hoiustamise võimalust.

OCCO tõestas taas, et kui luua naudinguga on lõpptulemus unikaalne ja meeldejääv

Elutuba: trendikad roosa sametiga Calligarise toolid, eritellimusena toodetud ülikvaliteetne Itaalia diivan, harmooniliselt kokkusobitatud Itaalia tootja eritellimus garderoob ja samas toonis TV-kapp

Magamistuba: betoonimitatsiooniga tapeet, tepitud sametiga luksuslik voodi, voodipeatsi taga LED riba. Eritellimusel valminud garderoobikapp, millel integreeritud tammepuidust käepidemed.

Aktsendina on mõlemas toas erilised ülikvaliteetsest peenvillast Zuver’i vaibad.

Köök: luksuslik DeDietrich tehnika, marmor efektiga kvartsist töötasapind.

Sisekujundus: OCCO

Fotod: Katrin Uusoja

Vaata lähemalt: www.occo.ee

Mängulise efekti tekitamiseks on elutoas kasutatud akustiliste omadustega täispuidust seinapaneeli

Itaalia brändi Scic kohvitooni köögimööbel koos De Dietrich integreeritud köögitehnikaga, Marazzi kreaamilised tööpinnad

DAS HAUSi värskelt valminud kolmetoalises näidiskorteris kohtuvad luksuslik ja kaasaegne disain ning mugav ja kodune hubasus. Kontrastsed värvitoonid ning valitud materjalid loovad stiilipuhta lõpptulemuse, mis näitab, et interjöör on OCCO disaineri poolt viimse detailini läbimõeldud ning toetab väärikalt nii hoone arhitektuuri kui asukohta.

Et saavutada ühtne disain läbi kogu interjööri, hoidsime sisekujunduses tonaalsust vastavalt valitud viimistluspaketile. Põrandatel tumedam laudparkett, luksuslikud marmorimitatsiooniga seina- ja põrandaplaadid ning pronksja viimistlusega detailid vanniotas. Kõik kokku pakuvad väljapeetust ja soliidsust.

Itaalia brändi Scic kohvitooni köögimööbel koos De Dietrich integreeritud köögitehnikaga toovad esile luksulikke ja metalseid elemente. Pidulikkust lisavad veelgi Marazzi kreaamilised tööpinnad. Pilkupüüdev marmorist söögilaud firmalt Potocco harmoneerub köögisaare kiviga ideaalselt ning mahutab õdusalt einestama ka suurema seltskonna.

Tumedate toonide tasakaalustamiseks oleme korteri pehme mööbli, laevalgusti, vaibad ja ka aknakatted valinud heledates toonides, mis loovad korterisse sooja üldilme. Kooslus mõjub lõõgastavalt, rahustavalt ja teeb kodust paiga, kus end tõeliselt hästi tunda. Maast laeni kardinad võimaldavad soovi korral luua privaatsust, aga avatuna ka rohkelt päikesevalgust tuppa lasta. Oleme mängulise efekti tekitamiseks kasutanud elutoas akustiliste omadustega täispuidust seinapaneeli. Erilist tähelepanu väärivad ka Art Deco’liku jalakuju ja koheva valge sametkattega luksuslikud Saba tugitoolid. Hubasust lisavad veelgi tuntud Portugali tootjalt Ferrera De Sa eritellimusena valminud mustrilised käsitöövaibad.

Magamistoa seina katab efektne must seinapaneel, mida täiustavad põnevad konjakitooni nahast öökapid ning laest rippuvad Tom Dixoni disainvalgustid. Magamistoa keskmeks on geomeetrilise peatsiga täispuidust voodi kvaliteetbrändilt Praddy.

Iga kodu vajab diskreetseid lahendusi rõivaste, jalatsite ja muude oluliste esemete hoiustamiseks, mistõttu vähemtähtsad ei ole ka magamistoa ja esiku seina integreeritud mahukad Itaalia brändi Sangiacomo garderoobikapid. Samuti oleme loonud näidiskorterisse mugava ja funktsionaalse kodukontori toa, mis on sisustatud Bolia toodetega ja võimaldab kodus töötades end suurepäraselt tunda.

Magamistoa ja esiku seina integreeritud mahukad Itaalia brändi Sangiacomo garderoobikapid.

Magamistoa seina katab efektne must seinapaneel, mida täiustavad põnevad konjakitooni nahast öökapid ning laest rippuvad Tom Dixoni disainvalgustid.

Mugav ja funktsionaalne kodukontori tuba, mis on sisustatud Bolia toodetega